Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców. Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

Wnętrze, w którym chce się przebywać

Dzieci potrzebują przestrzeni, czasu, odpowiednich sprzętów i przyjaznego środowiska, które pielęgnuje ich poczucie bezpieczeństwa – ważną potrzebę emocjonalną. Potrzebują środowiska, które sprzyja uczeniu się i pozwala na wzrost i rozwój ich mózgu.

Aby dziecko mogło odbyć w domu efektywną „sesję naukową”, stwórz wokół niego przestrzeń, która pozwoli mu wygodnie uczyć się, jednocześnie dając możliwość wypoczynku. Wykreuj miejsce, w którym Twoje dziecko – w zależności od potrzeb – będzie mogło być zarówno zrelaksowane, jak i skupione.

Żaluzje drewniane  – kluczowy element pokoju ucznia

Podstawą kącika do nauki jest wygodne biurko i krzesło plus odpowiednie oświetlenie. Ale to nie wszystko. Aby pokój ucznia mógł pełnić jednocześnie kilka funkcji, nieocenionym rozwiązaniem, pozwalającym wykreować szybko odpowiedni nastrój, są osłony okienne. Jednym z ciekawszych pomysłów są żaluzje wykonane z naturalnego drewna, zapewniające wytrzymałość, a zarazem łatwą i bezpieczną obsługę. Pozwalają na doskonałą kontrolę nad światłem, dzięki możliwości zmiany kąta nachylenia lamel. – Żaluzje drewniane to nieoceniony pomocnik w trakcie nauki przy biurku, gdyż pomieszczenia wiosną i latem potrafią nadmiernie się nagrzewać, a promienie słoneczne utrudniają pełne skupienie się dziecka – zauważa Agnieszka Gołębiewska z firmy Anwis. – Dzięki żaluzjom można nie tylko dowolnie sterować ilością światła wpadającego do pomieszczenia. Są one także wspaniałym izolatorem temperatury, zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza, np. w przypadku montażu do ściany lub sufitu. W naszej ofercie posiadamy również modele montowane do ramy okna, co pozwala na swobodne korzystanie z okien bez konieczności podnoszenia osłony – dodaje ekspertka.

Dostępne dziś na rynku wysokiej jakości oraz praktyczne żaluzje drewniane o różnorodnej fakturze i bogatej kolorystyce, można dopasować do różnych stylów i aranżacji, wybierając spośród barw takich jak: białe, brązowe, a nawet żółte czy zielone. Ponadto żaluzje drewniane są tak proste w obsłudze, że bez problemu dziecko poradzi sobie z tym samodzielnie. – Płynną regulację osłonami zapewnia zastosowanie mechanizmu ręcznego lub elektrycznego – wyjaśnia Agnieszka Gołębiewska z Anwis. – Ponadto, w systemach sterowanych sznurkiem lub łańcuszkiem koralikowym, dzięki zabezpieczeniu Child Safety zapobiegamy tworzeniu się niebezpiecznej pętli – uspokaja.

Metamorfoza pokoju – zrób ją razem z dzieckiem!

Żaluzje drewniane to szczególnie funkcjonalny element pokoju ucznia. Możliwość personalizacji pozwala ponadto na stworzenie wyróżniającej się oprawy okna i wnętrza. Decydując o rodzaju i kolorystyce drabinki (sznurkowa lub tekstylna), maskownicy czy lamel, możemy wspólnie z dzieckiem stworzyć niebanalną i intrygującą przestrzeń. Ciekawym dodatkiem, który również ociepli wnętrze będą z pewnością poduszki. Jednym z nietypowych sposób na odświeżenie pokoju jest ich przefarbowanie za pomocą specjalnych barwników do tkanin. To samo możemy zrobić z pościelą, a nawet kocami. To proste rozwiązanie pozwoli uzyskać oryginalne elementy dekoracyjne w dowolnych barwach i odcieniach, np. pasujących do wybranej kolorystyki osłon okiennych.

Zmiana wystroju pokoju, na którą dziecko miało realny wpływ i do której osobiście się przyczyniło, to okazja do wyrażenia własnego ja. W takiej przestrzeni dziecko z pewnością będzie się czuło komfortowo, a nauka przyjdzie mu z większą łatwością.

Ciekawy Magazyn

Dobry brief to kapitalne narzędzie dla każdego twórcy. Jego obecność oznacza, że istnieje jakaś myśl przewodnia, której Twoja praca powinna zostać podporządkowana. Co pozwala na określenie głównych założeń tekstu, a także jest idealnym punktem odniesienia chociażby do wykonania researchu. To dzięki briefowi będziesz wiedzieć, kto jest potencjalnym odbiorcą Twojego tekstu i gdzie zostanie on opublikowany. I chociaż tego rodzaju informacje wydają się nie mieć tak dużego znaczenia, tak jest to bardzo błędne myślenie. Poza tym brief zawsze można zmienić, tworząc tym samym nowy punkt odniesienia dla własnej pracy.

Zdania nie powinny być zbyt długie. Jest to problem, z którym borykają się zarówno początkujący copywriterzy, jak i ci specjaliści w swoich dziedzinach, którzy zawodowo nie zajmują się pisaniem. Oczywiście zdania wielokrotnie złożone nie są zakazane w tekstach blogowych. Tym niemniej tam, gdzie można użyć kropki, użyj jej. W Internecie nikt nie chce czytać długich zdań. Poza tym takie konstrukcje też trzeba umieć stworzyć. A zachowanie jasności wywodu w kilku następujących po sobie zdaniach wielokrotnie złożonych wcale nie jest łatwe.

Tam, gdzie możesz, używaj czasowników w stronie czynnej. Z gramatycznego punktu widzenia strona bierna jest w porządku, ale niepotrzebnie wydłuża zdania i komplikuje ich przekaz.

Staraj się unikać słów typu „wszyscy”, „żaden”, „każdy”, „nigdy”, „zawsze” itp. w ich różnych formach. Stosując tego typu wyrażenia łatwo o błąd. Nie posiadasz przecież wiedzy totalnej o Wszechświecie.

Pisz konkretnie. Tekst lub artykuł blogowy nie jest najlepszym miejscem do uprawiania językowej czy intelektualnej ekwilibrystyki. Esej, felieton, osobisty wpis dotyczący ważnej dla Ciebie sprawy – tak, tutaj można sobie pozwolić na odrobinę prywaty czy wręcz ekstrawagancji. Jeżeli jednak Twoja praca ma posłużyć szeroko rozumianemu marketingowi, warto się zastanowić dwa razy nad osobistym wydźwiękiem Twojego artykułu.
Lead, wypunktowania, nagłówki, śródtytuły, akapity – czyli wszystko to, co wprowadza odrobinę światła do tekstu – jest jak najbardziej wskazane. Ściana tekstu sprawdza się w twórczości noblistów, ale nie na blogach. Tematyka czy trudność poruszanego zagadnienia nie mają w tym przypadku znaczenia. Daj użytkownikowi możliwość złapania oddechu, nie każ mu koncentrować się zbyt długo.

Traktuj czytelnika z szacunkiem dla jego inteligencji. Czyli tak, jak chcesz, aby traktowano Ciebie. Clickbaity nie są chwytliwe, a pisanie z włączonym CAPS LOCKIEM nie sprawi, że Twój tekst będzie wyżej w wynikach wyszukiwania. Podobnie jak obecność potrójnych wykrzykników czy komunikatów w stylu „Kliknij, a Twoje życie zmieni się na zawsze!!”. Po prostu niech tytuł artykułu będzie adekwatny do jego treści.

Samo napisanie artykułu nie jest tak naprawdę trudne. Wystarczy, że skupimy się na tym, co chcemy czytelnikowi czy klientowi przekazać i jakiś tekst stworzymy. Sztuką jest jednak napisanie artykułu dojrzałego, który nie jest wyłącznie reklamą i laniem wody, a niesie za sobą wartość merytoryczną.

Kończąc artykuł warto przedstawić swoją opinię o danym temacie i pokazać, że nie przechodzimy obok niego obojętnie. Pokazanie swojej ludzkiej twarzy, znacznie poprawi wiarygodność artykułu i pokaże, że mamy zdanie na dany temat.

Zakończenie nie jest wymaganą częścią artykułu, jednak pozwala ona nawiązać kontakt z odbiorcami, dzięki czemu są oni bardziej skłonni do komentowania i wchodzenie w dyskusję z innymi użytkownikami.

To, czy dany artykuł zostanie dobrze przyjęty, często zależy nie od jego jakości a od grupy odbiorców. Pisząc artykuł, musisz więc wiedzieć do jakiej grupy docelowej dany tekst będzie kierowany, co znacznie ułatwi odniesienie sukcesu.

Pisząc tekst na jakikolwiek temat, pamiętaj o stosowaniu przedstawionych przez nas zasad, dzięki czemu Twoje artykuły nie tylko będą cieszyły się większą popularnością, ale też będą zachęcały do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *